Amikor a kereskedelemben tevékenykedünk, rendkívül fontos, hogy minden egyes folyamatot, valamint az eladásainkat is pontosan úgy optimalizáljuk, ahogyan arra szükség van. Egyre több kereskedő dönt úgy, hogy áttér a vonalkód alapú eladási technikára, hiszen ennek köszönhetően minden eladás és termék mozgás könnyedén nyomon követhető. Persze ehhez mindenképp szükséges egy olyan eladási rendszer, amely ezt lehetővé teszi, valamint a vonalkódoknak is szerepelniük kell az eladásra kínált termékeken. Viszont ha az átállás megtörtént, akkor biztosak lehetünk abban, hogy sokkal könnyebb és gyorsabb lesz minden eladás. Ez mellett készleteinkkel is pontosan tisztában lehetünk, arról már nem is beszélve, hogy azt is tudhatjuk, hogy mi fogy jobban és mi kevésbé. Attól függően, hogy mennyire komplikált rendszert veszünk, kerülnek meghatározásra a pénztárgép árak is, amelyek lehet, hogy elsőre magasnak tűnnek, azonban hosszabb távon sokkal jobb eladási eredményeket produkálhatunk egy minőségi rendszer segítségével.