Tavasszal és télen sokan betegednek meg, mert különböző vírusok szaporodnak el, és járványokat okoznak. Így ebben az időszakban sokan esnek az ágynak és hiányoznak a munkahelyükről, ami anyagi kiesést okoz. De ennek nem kell így lennie, mert egyszerűen tehetünk azért, hogy könnyedén átvészeljük ezeket az időszakokat. Ugyanis, ha jól működik az immunrendszerünk, akkor sokkal ellenállóbbak leszünk a megbetegedésekkel szemben, így nem fogunk hiányozni a munkahelyünkről, és a gyerekek sem az iskolából. Ezért az immunerősítés sokkal fontosabb, mint gondolnánk, és még csak nem is kell érte nagyon sokat tennünk. Ugyanis ha sok zöldséget és gyümölcsöt eszünk, akkor a szervezetünk hozzájut a megfelelő vitaminokhoz és tápanyagokhoz. De ha nem tudunk nagyon változatosan táplálkozni, akkor a különböző étrendkiegészítőkkel is hozzájuthatunk minden olyan anyaghoz, amire szükségünk van. És meglátjuk, hogy így sokkal kevesebbet leszünk betegek, és ha meg is betegszünk, akkor pedig sokkal gyorsabban lefogjuk győzni.