A szülőknek sokszor nehéz elvégezniük az otthoni feladatokat, mert folyton a gyerekekre kell figyelniük, ami megnehezíti a mindennapjaikat. Hiszen elég egy pár percre magukra hagyni őket, és máris eltörnek, vagy a szájukba vesznek valamit. De ha olyan játékokat veszünk nekik, amikkel jól letudják kötni magukat, akkor könnyebben eltudjuk végezni az otthoni teendőinket. És ha erre a legjobb megoldást keresnénk, akkor az építőjátékok biztosan nem fognak csalódást okozni a számunkra. Hiszen melyik gyerek ne szeretne építeni, amivel akár egy órára is eltudják szórakoztatni magukat. Persze azért érdemes olyan helyen lennie a gyerkőcnek, ahol szemmel tudjuk tartani, miközben mondjuk megcsináljuk a vacsorát. És bizony az is fontos, hogy kis elemekből álló játékot ne adjunk nekik, nehogy lenyeljenek valamit, ami nagy bajt okozhat. Persze az is nagy segítség lehet az anyáknak, hogy ha az apukák tudnak vigyázni pár órára a kicsikre, mert így pihenhetnek, és minden feladatot megcsinálhatnak.