Vannak olyan speciális helyek, mint például a golf pálya, ahol kifejezetten fontos a minőségi és zöldellő fű. Azonban országunk időjárása nem teszi lehetővé, hogy a legnagyobb törődés ellenére is, ne kelljen időről-időre pótolni az egyes zöld területeket, amelyek használat közben megsérültek. Éppen ezért sokan már nem a hagyományos füvek és talajok közül választanak, sokkal inkább a ma már igen csak hatékonynak mondható műfüvek egyikét. Igen, valamivel drágább lehet egy nagyobb területet lefedni vele, viszont abban is biztosak lehetünk, hogy a fenntartási költségek sokkal alacsonyabbak lehetnek. Ugyanis a golf füvek esetében nem kell számolnunk sem a locsolással, sem pedig a vágással, ennek köszönhetően pedig ezek a költségek is eltűnhetnek. Mivel speciális anyagokból készültek, igen csak ellenállók, arról már nem is beszélve, hogy a telepítés előtt egyáltalán nem kell a szóban forgó felületeket sem előkészíteni. Színben és típusban pedig több lehetőség közül is választhatunk, ennek köszönhetően pedig olyan lehet a pázsit, mint az eredeti.