A szigetelés nélküli tetőn sok hő távozik, az energia drága, s nem lesz olcsóbb. Ha a tetőt egyébként is felújítatjuk, akkor érdemes a szigetelést is elvégeztetni. Természetesen nem kell új munkacsoportot keresnünk ehhez a munkafázishoz, maguk a tetőfedők ezt elvégzik. Ezt lehet kívülről és belülről, a szarufák között is végezni. Kívülről a szigetelőanyagot a tetőszarura kell felfektetni. A szarufák közötti szigetelésnél kétféle anyag vált be, kőzet vagy üveggyapot. Ezekkel egy életre szól a tetőszigetelés. De persze vannak ilyen alternatív lehetőségek, hogy kender vagy farostlemez is. A legkönnyebben kezelhető, vágható anyagot válasszuk. Figyelni kell a szellőzésre is, mert a párának távoznia kell. A szigetelőanyag felhelyezése után lefóliázzuk az egész területet, s ragasztószalaggal légmentesen lezárjuk, majd gipszkarton lapokkal vagy más burkoló anyaggal lezárjuk a területet. Nagyon jó, hogy az alapos szigetelés ma már előírás, s az új házaknál már így készülnek a tetők és szigetelések.