Napjainkban a biztonságot veszélyeztető tényezők növekedése megköveteli a személyi védelem biztosítását. A személyvédelem nem csak az állam vezetőire, a tehetős emberekre, üzletemberekre és hírességekre terjedhet ki, hanem az egyszerű dolgozó emberekre is. Az utcán sétálókra, a munkahelyen dolgozókra, az utazókra, az iskolákban tanulókra és egyéb helyeken megforduló ismeretlen emberekre. Természetesen nem áll minden ember mellett egy testőr, ne úgy képzeljük el. A biztonsági őrök jelen vannak a bevásárlóközpontokban, a pályaudvarokon, az iskolákban, a rendezvényeken, a bankokban, és a középületekben is. Körülöttünk vannak vagy civilben, vagy formaruhában. Vigyáznak a tömegekre, az értékeikre sokszor láthatatlanul. Képesek felmérni a veszélyeket, esetleg megelőzni azokat. Kiszűrni a helyszínen nem kívánatos elemeket és eltávolítani azokat. Felvenni a kapcsolatot a rendfenntartó erőkkel, ha intézkedni szükséges. Rosszullét esetén a mentőket értesíteni, felvilágosításokat, útmutatókat adni, és főleg megerősíteni a biztonságérzetünket.