A kvarcelemmel működő órák az óragyártásban nagy előrelépés a mechanikus után. Nem kell időről időre felhúzni, ami nem lenne baj, ha nem fordulna elő, hogy tulajdonosa elfelejtkezik róla. Az idő, pedig pénz. Az idő mindenhol nagyon fontos. A pontosan működő időmérő nélkülözhetetlen. A hetvenes években inkább a divat motiválta az óragyártást. Sok gombbal és zenével, kicsit zsúfolt számlappal készültek a SEIKO órái. 1982-ben pedig a TV adást fogta a karóra, ami ma már mosolygásra késztet. 1983-ban bekerült a Guiness-rekordok közé, mint a világ legkisebb tv-je. Ezek a fejlesztések mind elősegítették a Seiko Astron karóra megjelenését. A múltból alakul, fejlődik ki a jövő az óragyártás területein is. 1983-ban megalakult a SEIKO leányvállalata is a LORUS. 1986-ban bemutatták az óragyártók legrangosabb vásárán az első generátorral működő elemes karóráját. A karóra később KINETIC néven vált a meghatározó technika legkiválóbb modelljévé. A kinetikus energia, mozgásban lévő test energiáját jelenti, ez a mozgási energia tárolódik el és működteti az órát.