Ahogy a joomla esetében láttuk, a profi weblap sablonok hatalmas segítséget jelentenek a weblap készítés során. A joomla eshop, azaz a Virtuemart esetében ugyanez a helyzet. Érdemes végignézni a Horizon Webstúdió oldalán található roppant nagy választékot, szinte minden webáruház kategóriára több tucatnyi sablont találunk, legyen szó akár ruhákról, élelmiszerről vagy éppen autó alkatrészekről. Érdemes megfigyelni ezeknél a sablonoknál, hogy a tervezők mennyire odafigyeltek a részletekre, minden pixel a helyére került, még a kosár gomb is hallatlan odafigyelésről tanúskodik. Ha pedig profi kereskedők vagyunk, örülhetünk annak a rengeteg kiegészítőnek, amivel a Horizon Webstúdió ellátja a rendszerünket, még a webáruház nyitása előtt. A webáruház készítés közben arra is figyelemmel kell lennünk, hogy az áruház maga minden törvényi előírásnak megfeleljen. Kötelező például a vevőket tájékoztatni arról, hogy a rendszer mit is kezd adataikkal. Bár manapság már mindenkinek van online vásárlási tapasztalata, a törvény betűit be kell tartani. A Virtuemart 2 joomlával felszerelve persze erre is könnyű és elegáns megoldást nyúlt. Önnek tényleg csak a kereskedelemmel kell törődnie!