Télen a legtöbb lakásban rendkívül száraz a levegő. Ha kívül hideg van, a páratartalom is nagyon alacsony. Az allergiától szenvedők, a forgalmas út mentén lakók, felső légúti betegségekben szenvedők tüneteit enyhítheti, ha a lakás levegőjét megfelelően párásítják. Lehet házilagosan több féle módon, de azt szabályozni nem lehet. Az sem jó, ha nagy a páratartalom. Természetesen előzetesen mérni kell a páratartalmat, mielőtt bármilyen készüléket vásárolnánk. Hideg és meleg párásító készülék létezik. A készülék karbantartása nagyon fontos, az egészségünk védelme miatt. Megtelepedhetnek benne kórokozók, megtapadnak a porszemek, és szennyeződések, ezért ki kell mosni időnként ecetes vízzel, vagy fertőtleníteni kell. Ha nem tartjuk tisztán, a párásító készüléket, ellenkező hatást érhetünk el, megbetegedhetünk a szennyezett levegőtől. Azt, hogy a levegő mennyi páratartalmat tud megtartani, függ a hőmérséklettől. Minél melegebb, annál többet. Az egészséges alváshoz elég tizennyolc fok, ehhez negyven százalék páratartalom.