Sosem szabad elfelednünk, hogy mennyire lényeges, hogy minden bútorunk folyamatosan biztonságban legyen, főleg akkor, amikor hosszabb távú költözésről van szó. Amikor nem csak egy hagyományos, településen belüli költözésről van szó, annak sincs semmi akadálya, viszont ekkor is megfelelő módon elő kell készíteni az összes bútort. Persze amit csak lehet, mindenképp érdemes lapra szerelni, hiszen ha így teszünk, akkor hatalmas mennyiségű helyet spórolhatunk meg, arról már nem is beszélve, hogy egyáltalán nem fognak megsérülni sem a kisebb, sem pedig a nagyobb bútorok. Ha pedig olyan különleges megoldások azok, amelyeket igénybe kell vennünk a költöztetés során, annak sincs semmi akadálya, hiszen manapság már egy páncélszekrény, vagy éppen egy zongora átköltöztetése sem okoz számukra problémát. Természetesen az sem utolsó szempont, hogy mennyi idő alatt lehet elköltöztetni az egész házat, hiszen ha időre kell elhagynunk az ingatlant, akkor be kell tartanunk mindent, amit esetlegesen a szerződésben vállaltunk.