Az üzleti életben nem utolsó szempont, hogy megfelelő külsővel rendelkezzünk, valamint hogy egy személyes találkozó alkalmával átadjunk egy olyan névjegy kártyát, amely minden fontos információt tartalmaz velünk, vagy éppen cégünkkel kapcsolatban. Nem utolsó szempont, hogy milyen stílusú névjegyet adunk ki a kezünkből, hiszen manapság már ez is bele tartozik a céges arculatba. Sokan úgy döntenek, hogy olyan különleges névjegyeket gyártanak, amelyek teljesen mások, mint a hagyományos megoldások, hiszen ezzel is szeretnének kitűnni a tömegből. Ma már a névjegy nyomtatás kapcsán rengeteg technika közül választhatunk, hiszen akár már a forma lakkozás, vagy éppen a dombornyomás is egy könnyedén elérhető technika. A sarkazás, vagy éppen a laminálás pedig még mutatósabbá teheti a hagyományos névjegyeket is. Ha árban is szeretnénk jól járni, akkor pedig érdemes akár több ezer darabot is megrendelni egyszerre, hiszen ekkora mennyiségnél már némi kedvezménnyel is számolhatunk. Ez pedig remek lehetőség a minőségi nyomdai kapcsolatok építésére is.