Vannak olyan speciális eszközök, amelyek teljes egészében mobilak, így könnyedén magunkkal tudjuk vinni tulajdonképpen bárhová. Tény, hogy szem előtt kell tartani természetesen a megfelelő hozzá értés és persze szakértelem is szükséges hozzá, pontosan azért, mert ennek köszönhetően nem kell attól félnünk, hogy fals értékeket kapunk, vagy esetlegesen nem lesz jó az eredmény. Többek között a hordozható gázérzékelő is számtalan lehetőséget kínál nekünk, arról már nem is beszélve, hogy minőséget és megbízhatóságot is, ez pedig manapság már alap feltétel. Ha pedig egy bizonyos ideje már tisztában vagyunk azzal, hogy mi magunk mit is szeretnénk, a lehető legjobb az lehet, ha tökéletes mértékben egy szakemberre hallgatunk, aki tökéletesen tisztában van az alap dolgokkal is. Ha pedig a kapott eredményeket szeretnénk a lehető legnagyobb mértékben kiértékelni, erre is van lehetőség, viszont ekkor mindenképp legyünk türelemmel, hiszen csakis ez lehet az, ami maximális szinten előre visz minket és tökéletessé teszi a következő folyamatokat is, amelyek szintén fontosak és lényegesek lehetnek.