A kólika egy folytonos sírás egy minden más szempontból egészséges kisbabánál. A kisbabád akkor lehet kólikás, ha fiatalabb mint öt hónapos, legalább három órát sír egyfolytában, több napot egy héten és ez legalább három hétig tart. A kólika nem egy betegség és nem okoz a csecsemőnél hosszútávú sérelmet, de mégis egy nehéz dolog amin a szülőknek és az újszülöttnek keresztül kell mennie. A kólika leggyakrabban a második, harmadik héten jelenik meg. A babák általában sírnak amikor vizesek, éhesek, félnek, fáradtak…stb., de egy kólikával szenvedő csecsemő mértéktelenül sír, sokszor a nap ugyanabban a szakában. Ha babád kólikás észreveheted, hogy ilyenkor ha sír azt hangosabban és magasabb hangon teszi mint a normál sírásnál. A sírás pedig hirtelenül kezdődik és végződik. Habár ezt mind kiküszöbölheted ha használod az indiai babamasszázs technikát. A kólikás babád mutathat jeleket gázos hasra is. Nem biztos, hogy a gázok okozzák a kólikát, de lehet, hogy plusz gázok vannak a hasában, mert levegőt nyel.