A mai szerzők ritkán találnak szponzorokat. A legtöbb verses, vagy prózai írásokat tartalmazó könyv készül magánkiadásban. Mivel a kiadók csak ismert szerzőktől vállalnak általában könyvkiadást, a szerző egyenesen a nyomdával veszi fel a kapcsolatot. A nyomdai előkészítés része lehet a lektorálás, a borító tervezése is. Az ár függ az előbbiektől, a papírminőségtől, a mérettől, a színektől, a borító papírminőségétől és az oldalszámtól. A legjobb előzetes árajánlatot kérni. Ezután, lehet eldönteni, hogy milyen minőségben készüljön a könyv. A magánkiadás nagy hátránya, hogy a szerzőnek kell forgalomba hozni. A könyvesboltok nem szívesen vesznek át magánkiadású köteteket értékesítésre. A szerzőnek vállalkozónak kell lennie, hogy szerződést köthessen a forgalmazó könyvesbolttal. Ha ez nem lehetséges, akkor a művek az asztalfióknak készültek, és soha nem jutnak el az olvasókhoz. Az író, a költő az olvasóitól válik azzá. A legtöbb szerző így érzi. Ha olvassák a műveit, az a munkája gyümölcse, az a jutalma a sorsától.