Sajnos ha nagy a baj egy épületben, akkor komoly problémák is keletkezhetnek. Pontosan ezért fontos, hogy az előírásoknak megfelelően már az épület átadásakor kint legyen minden egyes utánvilágító tábla. Ugyanis ha tényleg nagy a baj, és mondjuk nincsen áram az épületben, akkor azok a világító táblák sem működnek, amelyek egyébként fontos információkkal láthatnak el minket. Éppen ez az oka annak, hogy az úgynevezett utánvilágító táblák speciális anyagból készülnek. Úgy kell őket elképzelni, mint a fluoreszkáló táblákat, hiszen a speciális fólia magába szívja azt a fénymennyiséget, amely jó pár órán keresztül képes világítani. Ami nagyon fontos, hogy a nagyobb épületek esetében azokat a speciális eszközöket kell felszerelnünk, amely tulajdonképpen teljes mértékben világít, még akkor is, ha nem kap áramot. Egy speciális eszköznek köszönhetően egy bizonyos ideig képes arra, hogy világítson, ezzel pedig jelzi a bent rekedtek számára, hogy pontosan merre is tudnak biztonságosan és épségben kijutni.