Az óvoda általában az első közeg a picik számára, amikor csapatban játszanak, alszanak, vagy éppen esznek. Mivel az első foglalkozások 3 éves kor után kezdődhetnek, így a kicsik már a foglalkozásokra is igen fogékonyan reagálhatnak. A rengeteg játékos feladat, valamint a közös foglalkozások mind-mind azért felelősek, hogy az iskola első éveit a szakemberek megkönnyítsék. A nagycsoportban már akár a nevüket is le tudják írni a picik, de ilyenkor még csak az a cél, hogy a ceruzát vagy éppen a zsírkrétát tökéletesen mg tudják fogni. Rengeteg rajzolási feladattal próbálják az óvónők a kicsik kézügyességét elő csalogatni, hiszen ez nagy segítségünkre lehet az írás tanulás során. Ezen kívül pedig, ha speciális óvodába visszük a csemeténket, már pici korban is megtanulhat idegen nyelvű dalokat, valamint mondókákat, amelyek szintén megalapozzák a későbbi nyelvtanulást. Nem ritka, hogy a gyerekek idegen nyelvű óvodába járnak, amelynek köszönhetően 10 évesen már tökéletesen tudnak kommunikálni az adott nyelven.