A gyerekek számára a talán a legnehezebb időszak, amikor az óvodából kis iskolásokká válnak. Ugyanis a viszonylag egyszerű napirendet egy előre meghatározott, szigorú szabályokkal tarkított órarend váltja fel. Ennek köszönhetően pedig a picik első pár napja során már az is problémát okozhat hogy 45 percet egy helyben tudjanak ülni, ezen felül pedig még figyelniük és tanulniuk is kell. Mivel az osztály egymás számára idegen tagokból áll, így a gyerekek számára még a másik jelenléte is nehézséget okozhat. Éppen ezért érdemes iskolai előkészítőre járatni őket, amelyen nem csak azt tanulhatják meg, hogy hogyan kell viselkedniük egy-egy tanórán, hanem azt is, hogy hogyan kell a tanárnőre figyelni. Mivel rengeteg kívánalomnak meg kell felelniük, valamint a tanrend szerint kell megtanulniuk írni és olvasni is. Amennyiben a vizsgákon nem teljesítenek megfelelően, sajnos évet kell ismételniük, amelyet viszont könnyedén elkerülhetünk azzal, ha megfelelően felkészítjük az első tanévre a gyermekünket.