A közlekedési szabályok megszegése során általában a szakemberek az adott büntetés tételt mindig úgy határozzák meg, hogy pontosan milyen súlyos maga a szabályszegés. Amennyiben az ittas vezetésért járó büntetés kapcsán szeretnénk tájékozódni, mindenképp érdemes ellátogatni a www.ittasvezetes.hu portálra, ahol nem csak megfelelő tájékoztatásban lehet részünk, de igen komoly segítségre is számíthatunk, amennyiben végig olvassuk az aloldal egyes cikkeit. Természetesen minden esetben kérdezhetünk is, amennyiben megfelelően kitöltjük a kapcsolati űrlapot. Érdemes leírni néhány mondatban, hogy pontosan mi is történt, hiszen a szakemberek csakis ebben az esetben fognak nekünk segítséget nyújtani. Fontos megjegyezni, hogy ez a fajta segítség kérés semmi féle kötelezettséggel jár, ezen felül pedig pénzünkbe sem kerül. Tulajdonképpen térítés mentesen kérhetünk különféle tanácsokat, amelynek köszönhetően nem csak a büntetés enyhítését érhetjük el, de súlyosabb esetben még a jogosítványunkat is megóvhatjuk.