Azon vállalatok számára, akik több külföldi partnerrel is rendelkeznek, mindenképp megoldás lehet az IP telefonon való kommunikáció. Többek között a Panasonic KX-TDE200CE telefonközpont tökéletesen alkalmas arra, hogy ezeket a telefonokat kezelje, hiszen egy teljes egészében IP telefonközpontról beszélünk. Mivel a kommunikáció ebben az esetben az internet segítségével történik, így a cégek a hosszabb beszélgetések esetében igen komoly költségcsökkenéssel számolhatnak a kommunikáció területén. Mivel a számlázás az adatforgalom mennyiség alapszik, így könnyedén lecsökkenthetjük az egekig emelkedő telefonszámlánkat, amennyiben beszerzünk pár IP telefont, valamint a hozzájuk tartozó telefonközpontot is. Mivel a fentebb említett típus 11 darab üres kártyahellyel rendelkezik, így tökéletesen alkalmas arra, hogy akár 256 darab fizikai melléket akár egyidejűleg is kezeljen. Természetesen bővíthetjük a készülék kapacitását, amennyiben igényünk van rá, akár még analóg vonalak sem okoznak számára problémát.