Egyáltalán nem mindegy, hogy néhány emléket milyen formában örökítünk meg, hiszen a későbbiek során sok mindent elfelejthetünk, amelyeket a képek segítségével könnyedén felidézhetünk. Az esküvői fotózás során általában pontosan ezért a szakemberek mindent megtesznek annak érdekében, hogy minden beállítás a legtökéletesebb legyen, ennek köszönhetően pedig minden egyes felvétel megfeleljen a pár igényeinek. Ami nagyon fontos, hogy a profi fotósok tökéletes felszereléssel érkeznek a helyszínre, valamint azt is előre leegyeztetik a leendő házaspárral, hogy milyen különleges helyszíneken szeretnének készíteni olyan különleges felvételeket, amelyek egyedileg kerülnek beállításra. Fontos a felvételek minősége is, arról már nem is beszélve, hogy olyan különleges kiegészítőkkel is megbolondíthatunk néhány képet, amely nem csak a helyet vagy éppen a pillanatot, de a kép szereplőit is egyedivé teszi. A stílust a megrendelő határozza meg, a szakember minden esetben ehhez igazodik, így általában az egyetértés is tökéletes a munka során.