A régebbi időkben csakis arra volt lehetőségünk, hogy olyan domaineket foglaljunk, amelyek nem ékezetesek. Azonban mára már az ékezetes domain foglalás könnyedén és gyorsan megoldható. Nem kell mást tennünk, mint ugyanúgy eljárni, mint egy hagyományos domain foglalás esetében, hiszen a folyamat lényegében ugyan az. Amit nagyon fontos megjegyezni, hogy az ékezetes domaineknek technikailag semmi köze az ékezet nélküliekhez, éppen ezért akár külön is foglalhatóak. Tulajdonképpen az ékezetes domain sem tartalmaz ékezeteket, csupán úgynevezett punycode verzióban kell megadnunk az adott portál elérhetőségét. Viszont az ékezetes domainek elterjedéséhez az is nagymértékben hozzá járul, hogy a mai böngészők azonnal és automatikusan átalakítják a megfelelő punycode verzióba, így nekünk felhasználóknak nem kell mást tennünk, mint a hagyományos, ékezetes verziót beírjuk a böngésző sávjába és már kereshetünk is. Ami fontos, hogy tulajdonosként a regisztrálás során csakis a punycode használható, ehhez természetesen találunk az interneten megfelelő konvertáló verziót.