A kicsik körében igen kedveltek azok a szettek és csomagok, amelyek segítségével kifogástalan termékeket készíthetnek maguknak. Éppen ezért ilyen népszerű a loom bands is, amely gyerekek ezreit foglalja le akár hosszú órákra is. Tulajdonképpen a készlet részei úgy néznek ki, min a hagyományos befőttes gumi, azzal a különbséggel, hogy sokkal kisebbek. Rengeteg színben kaphatóak már, akár még illatosított változatban is, így mindenki kedvére válogathat a termékek közül. A kis gumikat egy speciális szerszám és technika segítségével lehet összefonni, majd egy kis kapocs segítségével akár karkötővé alakítani. Akár vastagabb, akár pedig vékonyabb karkötőt szeretnénk, mind két kivitel könnyedén megoldható. A rengeteg színnek köszönhetően pedig mindegyik teljes egészében testre szabható. Ha pedig elég gyakorlatunk van, akkor akár különféle kulcstartókat és egyéb díszeket is készíthetünk a segítségükkel. Ha pedig valóban különleges karkötőket szeretnénk, érdemes lehet a fluoreszkáló csomagok közül is válogatni.