A levegő hűtése manapság már nem csak az autókban fontos, hanem az otthonunkban és munkahelyünkön is. A növekvő igények és a folyamatosan fejlődő piacnak köszönhetően azonban manapság már jobbnál jobb klíma berendezések találhatóak meg a kínálatban, ennek köszönhetően pedig mindenki megtalálhatja azt a típust, amire szükséges lehet. Vannak különleges megoldások is, amelyeket sokan igénybe vesznek, hiszen ha például kicsi a rendelkezésünkre álló hely, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy maga a klíma pontosan mekkora helyet igényel. Léteznek az úgynevezett ablak klímák, amelyek kifejezetten úgy lettek kialakítva, hogy a már meglévő ablak tokba könnyedén be lehessen őket illeszteni, így nem csak minőségi levegőt, de szellőzést is képesek biztosítani, amennyiben ez szükséges. Méretüket tekintve általában szabványok, ennek köszönhetően pedig probléma nélkül beépíthetőek, viszont ha egyedi megoldásra van szükségünk, mindenképp végeztessünk egyedi felmérést, hiszen a szakemberek csakis ezen adatok alapján képese pontos árat adni a munka elvégzésére.