Ha már eljutottunk oda, hogy mi magunk tervezzük meg és építjük fel az otthonunkat, mindenképp érdemes szem előtt tartani néhány olyan újdonságot, amelyeknek köszönhetően sokkal könnyebb lehet az életünk. A cél manapság már az önfenntartó ház, amelynek köszönhetően nem csak jobb életünk lehet, de egy környezet tudatos látásmódot is követni tudunk. Természetesen az olyan lehetőségek, mint a smart solar mindenki számára elérhetők manapság, ennek köszönhetően pedig könnyedén meg tudjuk termelni azt az energiát, amire napi szinten szükségünk van. Ha pedig termeltünk némi pluszt, akkor sincsen semmi probléma, hiszen eltárolhatjuk őket a speciális akkumulátorokban, amelyeket külön kérhetünk már meglévő rendszerhez is, vagy éppen vissza termelhetjük a hagyományos vezetékes rendszerbe, ennek köszönhetően pedig a villanyszámlánkat akár nullára is redukálhatjuk. Ez pedig egy olyan lehetőség, amelynek köszönhetően a befektetéseink belátható időn belül megtérülnek. És ez az, amire mindenki számít, amikor a zöld energia mellett teszi le a voksát.