Ha úgy döntünk, hogy szeretnénk egy komolyabb, akár több országot is áthidaló kiránduláson részt venni, mindenképp fontos, hogy a megfelelő segédeszközöket időben beszerezzük. Ami a legfontosabb, hogy a szükséges térképek megvásárlása már jó pár héttel az indulás előtt megtörténjen, hiszen ennek köszönhetően pontosan meg tudjuk határozni, hogy merre is érdemes menni. A nyomtatott térképek legnagyobb előnye, hogy azok a történelmi emlékművek, valamint a fontosabb turisztikai látványosságok is mind-mind megjelölésre kerültek, így pedig könnyen készíthetünk komplett terveket egy-egy napra. A térképek minden esetben strapabíró papírra készültek, ennek köszönhetően pedig az mellett, hogy hagyományos tinta is fog rájuk, igen jól bírják a többszöri áthajtogatást is. Ami nagyon fontos, hogy a tervezés során vegyük azt is figyelembe, hogy az egyes látványosságok például milyen nyitva tartással rendelkeznek. Ezt az információt könnyedén megtudhatjuk az internetről is. Ezeket szintén érdemes akár a térkép egyes részeire felvezetni.