Egyáltalán nem ritka, sőt kifejezetten elterjedt dolog, hogy az egyes termékeket a szakemberek speciális polcokon tárolják. Többek között a salgó profil az, amely a legváltozatosabban felhasználható a kereskedelemben és a termelő területeken egyaránt. Hiszen igen kedvező áron beszerezhetőek igen nagy mennyiségben is, arról már nem is beszélve, hogy akár igen nehéz termékek tárolására is tökéletesen alkalmasak. Speciális kiegészítőinek köszönhetően pedig olyan termékek is könnyedén rá tehetőek akár hosszabb időre is, amelyek azt igénylik, hogy felakasztva legyenek tárolva. Persze rengeteg egyéb hasznos kiegészítőt vásárolhatunk a már meglévő polcainkhoz is, ha pedig plusz tartó elemekre van szükségünk, annak sincs akadálya. A salgó rendszerek legnagyobb előnye, hogy bármekkora méretben könnyedén legyárthatóak, arról már nem is beszélve, hogy mivel horganyzott alapanyagokból készülnek, semmi plusz feladatunk nincs az összerakáson kívül. Ha pedig igényesebb külsőt szeretnénk, érdemes színre festést is kérni.