Nem tudhatjuk pontosan, hogy mikor fogynak el teljes egészében azok az energiaforrások, amelyeket manapság használunk, éppen ezért minél előbb érdemes felkészülni arra, hogy előbb-utóbb át kell térnünk a zöld energiaforrások használatára. Nem csak azért, mert ennek köszönhetően valóban óvhatjuk és védhetjük a környezetünket, de ezen kívül az sem utolsó szempont, hogy igen nagy mennyiségű pénzt is megspórolhatunk, ha mi magunk termeljük meg a szükséges mennyiségű energiát. Ezt manapság már több módon is megtehetjük, de a lehető legjobb dolog a napelem használat. Nem csak azért, mert manapság már minden egyes rendszer magas minőségű, akár több tíz évig is probléma mentesen működő elemből áll, de ezen kívül az ilyen kiadások mindig megtérülnek. Nem kell aggódnunk amiatt sem, hogy nem érdemes beruházni, hiszen egy ilyen rendszer igen csak megnövelheti házunk értékét is. Arról már nem is beszélve, hogy nincs is annál jobb, mint mikor nem kell villanyszámlát fizetni, csakis használni azt az energiát, amit mi magunk nyerünk ki a napsütésből.