A reklám ajándékok kapcsán több nagy csoportot is érdemes megkülönböztetnünk, hiszen vannak az év végi köszönő ajándékok, valamint azok az év közbeni reklám cuccok is, amelyek azért felelősek, hogy cégünk szolgáltatásait és nevét népszerűsítsék. A promóciós ajándék katalógus kapcsán több ezer termék is felmerülhet, azonban ha például mi magunk szervezünk valamiféle rendezvényt, érdemes az apróságnak tűnő dolgokra is oda figyelni. Többek között fontos a megfelelő beléptetési kártya, valamint a névkártya is, arról már nem is beszélve, hogy a logózott toll és céges papír alap követelmény. Persze ezeken a rendezvényen nem csak a jelenlegi partnerek vannak jelen, hanem esetlegesen a leendők is, ennek fényében igen nagy pozitívum lehet, ha egy céges szatyorban összekészítünk néhány olyan logózott használati tárgyat, amelyet a résztvevő később magával vihet. Természetesen minden csak pénz kérdése, de a reklámajándék tulajdonképpen egy befektetés, amelynek költségei rövid időn belül megtérülhetnek.