Természetes dolog, hogy a szolgáltató cégek költenek marketing tevékenységekre. Éppen ezért a plakát nyomtatás az egyik leggyakoribb munka a nyomdák életében. Minden évben, folyamatosan készülnek a szebbnél szebb plakátok a nyomda gépeket, azonban az, hogy pontosan mekkora nyomatot szeretnénk, az az ártól is függ. Amire mindenképp figyeljünk oda, hogy az adott plakátot ki fogja látni, valamint hogy pontosan hova is fog kikerülni. Ha mondjuk egy autó út mellé, amelyet csak néhány másodpercig láthatnak a potenciális érdeklődők, akkor mindenképp egyszerűbb grafikai elemeket használva, minél nagyobb méretben gyártassunk. Ha viszont inkább a gyalogos forgalom részére szeretnénk információkat szolgáltatni, akkor a kisebb nyomat is megoldás lehet. Ugyanis számukra sokkal több idő áll rendelkezésükre, hogy elsajátítsák a fontos információkat, valamint hogy eldöntsék azt, hogy pontosan fontos-e számukra az az információ mennyiség, amelyet a plakát nyújt számunkra. Természetesen az árképzés során a mennyiség is nagyon fontos.