Rengeteg ember lakik panellakásban, mert viszonylag olcsón hozzá lehet jutni egy 3 szobáshoz, viszont sok lakás az építése óta nem lett felújítva így 35-40 éves állapotok is lehetnek egy panellakásba. Aki ilyen lakást vásárol, bizony számolnia kell azzal, hogy teljes körű lakásfelújításra lesz szükség, mert egy ilyen lakásnál csak a falakat vásárolja meg, minden mást újból ki kell építeni. Sokszor újítunk fel ilyen és ehhez hasonló lakásokat, viszont annyira nem vészes a helyzet, ha egy olyan csapatot választanak, mint amilyen csapat mi vagyunk. Sok esetben a lakás beosztása megengedi azt, hogy a kis konyhát a nappalival egybenyissák és ezt sokan ki is használják. Van olyan lakás ahol a két félszoba olyan picike, hogy csak egy egyszemélyes ágy fér be, ilyenkor a válaszfalat kiszedjük és az egyik ajtót befalazzuk, ekkor egy normálméretű hálószobát kapunk. Sok tulajdonos a nyílászárókat is kicserélteti, sőt a radiátorokat is. Rengeteg variáció és jó praktika létezik arra, hogy milyen módon újíthatunk fel úgy egy panellakást, hogy az igazán élhető legyen. Szerencsére már egyre több lakásban jelen van az egyedi fűtésmérő is, amivel télen a tulajdonosok sokat spórolhatnak. A panelprogramnak köszönhetően ezek a házak új hőszigetelést és nyílászárókat kapnak, ami megint csak energiatakarékossá teszi ezeket a lakásokat. Sajnos, anno amikor építették ezeket a házakat, az volt a cél, hogy minél olcsóbban minél több lakást felépítsenek az embereknek, amivel nem is volt gond hisz rengeteg ember jutott lakáshoz ezekben az időkben, csak nem gondolkoztak anno hosszú távon. Miután felújítunk egy ilyen lakást és a legmodernebb szaniterekkel szereljük fel, a tulajdonos rá sem ismert, azt hiszik, hogy egy másik lakásba vannak. Viszonylag kis összegből is otthonosabbá lehet alakítani egy panellakást, ha megtalálja a megfelelő lakásfelújító csapatot! Amennyiben Önnek is panellakása van és felújítaná azt, akkor keresse fel weblapunkat: lakasfelujitasolcson.hu