PoE logo

Egy IP kamera alapvető tulajdonsága, hogy elérhető a számítógép-hálózaton elfoglalt IP címén. Sajnos azonban ez az IP cím jellemzően csak a helyi hálózatunkon egyedi, és a kamera LAN-on kívüli hozzáférhetőségének biztosítása gyakran szakembert igénylő feladat.
Ezt a problémát hivatott orvosolni az úgynevezett P2P (Peer to Peer) technológia, mely ebben az esetben azt jelenti, hogy az IP kamera maga építi fel a kapcsolatot egy általa ismert, úgynevezett relay szerverhez, és az eléréséhez az általunk használt kliens programnak (pl az okostelefonunk erre használt appjának) is ezt a relay szervert kell megszólítania.

A kliens és a kamera (mint kiszolgáló) tehát a relay szerveren „találkoznak”, így a bejövő kapcsolat felépítéséhez szükséges – olyakor bonyolult – hálózati beállításokra (DDNS, port forwarding) nincs szükség, és az ezeket blokkoló internetszolgáltatók hálózatán (pl mobilinternet szolgáltatásokon) is biztosítani tudjuk IP kameránk külső elérését.