A nyomkövetés nem csak azért fontos, hogy tökéletesen tisztában legyünk azzal, hogy pontosan hol is van az autónk, vagy éppen a flottánk. Ez a fajta nyomkövetés teljes egészében biztonságos és megbízható is, hiszen a speciális rendszernek köszönhetően akár 24 órán keresztül nyomon követhetjük az adott járművet. Amennyiben a www.nyomkovetes.net portálról vásárolunk, tökéletesen elégedettek leszünk a szolgáltatással, hiszen a cég kifejlesztett egy külön programot arra, hogy az általunk forgalmazott nyomkövető rendszereket figyelhessük. Ez tulajdonképpen egy térképes rendszer, amelyhez könnyedén hozzá férhetünk egy jelszó és egy felhasználó név segítségével. Mivel magába a nyomkövető rendszerbe bele van építve egy igen nagy hatótávolságú antenna, így bárhonnan azonnal láthatjuk, hogy hol is van az autónk. Ami mindenképp fontos, hogy ezek a rendszerek nem csak a nyomkövetésre alkalmasak, hanem esetleg segítség nyújtásra is. Tehát mondjuk lopás esetén a sofőr könnyedén jelezheti a problémát a pánik gomb segítségével.