Természetes dolog manapság, hogy azok a kiadványok, amelyek minden hónapban megjelennek, sok esetben hirdetési felületként is működnek. Természetesen a nyomda számára a tartalom teljesen mindegy, főleg abban az esetben, ha a szerkesztőktől kész anyag érkezik. Mivel vannak olyan nyomdák, amelyek csakis a gyártásra specializálódnak, így sok esetben már nyomdakész anyaggal tudnak dolgozni. Cserében viszont sokkal nagyobb megbízhatósággal és gyorsasággal képesek dolgozni, mint azok a nyomdai cégek, akik esetlegesen egy munka tervezés részét is elvállalják. Ugyanis minden egyes nyomdai kiadvány esetében a tervezés az, amely igen sok időt elvehet, hiszen a folyamatos módosítások, majd a nyomdai anyag létrehozása akár több hétig is eltarthat. Ez mellett a gyártás viszont pár nap alatt is meglehet, függetlenül attól, hogy pontosan milyen terjedelmű kiadványról van szó, valamint hogy pontosan mekkora darabszámot kell produkálni egy adott időszak alatt. Általában a nyomdai cégek előre meghatározzák, hogy mennyi kivitelezési időre van szükségük.