Mindenki hallott már a zöld energiáról, ennek köszönhetően pedig azzal is tisztában vagyunk általában, hogy mekkora előnyökkel számolhatunk, amikor áttérünk erre a fajta áramtermelő üzemre. Hiszen a napelemek segítségével mi magunk termeljük meg azt a mennyiségű áramot, amire szükségünk lehet. Ami minden esetben fontos, hogy azoknak a szakembereknek, akik magát a kivitelezést végzik, mindenképp alaposan vázoljuk fel, hogy mekkora mennyiségű áramot fogyasztunk, hiszen ennek megfelelően alakítják ki árajánlatukat és tervezik meg azt a napelemes rendszert, amelyet a későbbiek során megépítenek nekünk. Természetesen a napkollektorok kapcsán is több lehetőség közül választhatunk, hiszen vannak a sík kollektorok és a csöves változatok. Működésüket tekintve kicsit eltérnek egymástól, azonban mindkettővel magas mennyiségű zöld energia termelhető. A sík napkollektor működése általában az egyszerűbb kategóriába tartozik, azonban azért döntenek sokan ezen típus mellett, mert viszonylag alacsony áron állítható elő, ennek köszönhetően pedig akár a nagyobb méretű rendszerek is gyorsan és probléma mentesen beszerezhetőek. Ezzel szemben a csöves változatok kettős falú üvegcsövekből állnak, azonban a külső és a belső üvegfal között igen nagy vákuum van. Ennek a technikának köszönhetően keletkezik a csövekben a hő, amelyet később árammá alakíthatunk. Mivel ez egy speciális kialakítás, így a rendszerben lévő hő egyáltalán nem tud elvészni, ráadásul még akkor is tud működni, ha borús az ég és nem süt a nap. Tulajdonképpen csakis fényre van szükség, míg a sík kollektorok esetében a napsütés is központi szerepet játszik. Tulajdonképpen csakis rajtunk múlik, hogy melyik változat mellett döntünk, azonban ha biztosra szeretnénk menni, mindenképp kérjünk segítséget egy profi kivitelező cégtől, hiszen ha így teszünk, pontosan olyan napkollektoros rendszerünk lehet, ami nem csak maximálisan kiszolgál minket, de hosszú távon megoldja az áramellátási problémáinkat. És ez a cél, hiszen a nem megújuló energia források igen csak apadnak.