Egy zöld energiát termelő rendszer többféleképpen is kiépíthető, azonban az, hogy pontosan melyik típus és kivitelezés a legmegfelelőbb számunkra, az rengeteg mindentől függ. A beruházás során mindenképp olyan napelem kerüljön kiválasztásra, amely megfelelő tanúsítvánnyal rendelkezik, valamint a garanciális idő is elegendő. Ugyanis nem minden esetben tartozik bele az alap koncepcióba ez a pár dolog. A minőségi termékek általában német országban készülnek, valamint akár tíz év garanciát is biztosítanak számunkra a gyártók. Mivel minden egyes rendszertelepítés során figyelembe kell venni a jelenlegi domborzati viszonyokat, így mindenképp a telepítő cég szakemberei a felméréssel kezdik meg a munkát. Amit tisztában vannak minden környezeti tényezővel, javaslatokat tesznek azzal kapcsolatban, hogy pontosan milyen rendszert érdemes kiépíteni, hiszen igen fontos a hatékonyság is a megrendelők számára. Amennyiben kérjük, több fajta megoldást is ajánlanak nekünk, ennek köszönhetően pedig kiválaszthatjuk azt, amely számunkra a legtökéletesebb és legköltséghatékonyabb megoldás lehet.