Sokan egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy milyen módon tudnak létrehozni egy komplett napelemes szigetet, hiszen nem tudják, hogy milyen típust érdemes venni, emellett pedig melyek azok a lehetőségek, amelyek időről időre kihasználhatók. Azokban az esetekben, amikor viszont pontosan tudjuk, hogy mit is szeretnénk, semmiképp sem szabad eltérni a konkrét tervtől, ennek megfelelően kell mindent végre hajtani. Mivel pedig egy napelem kalkulátor sok mindenben a segítségünkre lehet, így akkor is megoldható a beszerzés, ha egyébként egyáltalán nem vagyunk profik ezen a területen. Ha biztosra szeretnénk menni, akkor pedig beszéljünk olyan szakemberekkel, akik már komolyabb mennyiségű napelemes rendszert telepítettek, hiszen ők tisztában vannak azzal, hogy mire is kell odafigyelni, valamint hogy mely típusok azok, amelyek mellett érdemes letenni a voksunkat. Sajnos előfordulhat, hogy maga a telepítés viszont több időt vesz igénybe, pontosan azért, mert mindent alaposan és személyre szólóan meg kell tervezni.