Amikor az ablakcsere következik a felújítás munkálatok sorozatában, mindenképp bízzunk meg egy profi csapatot a munka elvégzése során. Általában a műanyag ablak elkészítése előtt mindenképp készíttessünk egy felmérést, hiszen minden egyes nyílászáró egyedileg készül. Éppen ez az oka annak, hogy több hetet kell várni a felmérés után a beszerelésre. A szakemberek minden esetben elvégzik a bontást is, amelynek a keretében kiszedik a régi ablakot és a tokokat is egyidejűleg. Mivel a modern műanyag ablakok a saját tokjukban kerülnek beépítésre, így mindenképpen fontos hogy a régi elemek teljes körűen kiszedésre kerülnek. Hiszen ha a régi tokokat bent hagyjuk, akkor előbb-utóbb újabb bontási munkálatok válnak szükségessé. Ugyanis a fából készült tokok akármilyen kezelést kapnak, az időjárás teljes egészében tönkre teheti őket. Arról már nem is beszélve, hogy ha a régi tokokat bent hagyjuk, a szigetelés sem lesz teljes mértékben tökéletes. Mivel a felmérés minden esetben ingyenes, így fontos, hogy időben elvégeztessük, hogy a gyártás megkezdődhessen.