Ha elvégezzük a tető felújítást, mindenképp érdemes a ház külsejére is gondolni. Ugyanis manapság a tetőszigetelés kapcsán már a tető színét is könnyedén megváltoztathatjuk. Maga a felújítás minden esetben a hibák kijavításával kezdődik, majd ezek után jöhet például a palatetők esetében a teljes körű tisztítás. Amint ezzel megvannak a szakemberek, egy minőségi szigeteléssel látják el az egész tető felületet, ennek köszönhetően pedig sokkal ellenállóbbá válik. Ezek után jöhet a minőségi festés, amely szintén azért felelős, hogy a felület megfelelő védelemmel legyen ellátva. Igazán nagy előny, hogy a tetőfestékek kapcsán több fajta színválaszték is a rendelkezésünkre áll, ennek köszönhetően pedig akár az egész házunk külsejét teljesen átalakíthatjuk. Mivel pedig egy minőségi tetőfelújítás igen hosszú távon megóvja a felületet, így igen hosszú ideig nem kell egyáltalán a tetőszerkezetre és annak felületére költenünk. Valamint a kellemetlen beázásoktól is megvédhetjük magunkat és a házunkat is.