A minőség egy esküvői videó esetében nagyon fontos, arról már nem is beszélve, hogy a nap legfontosabb pillanatait általában több kamera állásból is rögzítik a szakemberek a legjobb végeredmény reményében. Amikor az esküvő szervezése zajlik, akkor persze rengeteg a teendő, de a fiatal párnak mindenképp oda kell figyelni arra, hogy időben megtalálja a megfelelő fotóst és videóst is, aki minőségi felvételeket készít, valamint a megfelelő utómunkálatok segítségével profi videót is össze állít a pár legszebb napjából. Attól függően, hogy milyen felbontású anyagot szeretnénk, alakulnak az esküvői videó árak, éppen ezért erre is érdemes oda figyelni. A hagyományos HD minőség már alap követelmény, azonban ha ezt is szeretnénk felülmúlni, akkor rendelkezésünkre áll az úgynevezett 4K-s videó, amely az ultra HD minőséget garantálja számunkra. Mivel pedig CD-n és DVD-n is megkapjuk az elkészült anyagot, így könnyedén lejátszhatjuk hagyományosan, vagy éppen számítógépen is, de sokan már tábla gépet használnak erre a funkcióra.