A hordozható időmérő, mint karóra valamikor az 1800-as években lett népszerű a hölgyek körében. Valamint az I. világháború idején az tüzérségi tisztek úgy találták praktikusnak, hogy a karjukon viseljék az órát ahelyett, hogy a zsebükben lapulna. Ma már funkcionálhat akár ékszerként is egy óra, hiszen a díszítések nagyon változatosak, illetve az időmérésen kívül számos funkciókkal is bírhat egy „ketyegő”: magasság-és mélység mérés, stopper, ébresztő, zónaidő. Az idő pontosítása némely óránál GPS jelvétellel vagy rádió kontroll segítségével történik. Szerkezetét illetően lehet mechanikus, kvarc, solar, kinetic. A Jacques Lemans óra szerkezetét tekintve kvarc, mechanikus, chronograph. Rozsdamentes acél a tokozata, szíja fémből vagy bőrből készült. A színek nagyon változatosak, a sportostól az elegánson át mindenféle stílus képviselteti magát kollekcióiban. A Skagen óra jellemzői fenti társával ellentétben kicsit mások: inkább a kosztümös, öltönyös stílus kiegészítőjeként dominál. Vékony és könnyű, letisztult a kinézete, a női órák visszafogottan vannak díszítve. Szerkezetére, mely kvarc, a forgalmazó örök garanciát vállalt.