Rengeteg szakmai cikk jelenik meg a folyóiratokban és az online módban működő újságokban is. Azonban ha egy vezető képzés az, amelyen részt veszünk, kifejezetten azokra a problémákra kaphatunk választ, amelyek ezen pozíció kapcsán merülhetnek fel. Egy jó vezető minden területhez ért, éppen ezért, ha szükséges, helyettesíteni is tud. Mivel tisztában van a folyamatokkal, így pontosan tudja, hogy hogyan kell kezelni egy-egy problémát, valamint azt is, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy a közeljövőben ismét ne történjen meg egy régebbi hiba. Ha pedig rendszeresen olvassa a különféle szakmai cikkeket és írásokat, könnyedén meg tudja oldani azokat a problémákat, amelyek az esetleges tudás hiány miatt keletkeztek az elmúlt időszakban. A jó vezető mindig előre tervez, valamint azt is tudja, hogy cége és alkalmazottai pontosan mire képesek, ennek fényében pedig könnyedén képes meghatározni azt, hogy a következő üzleti évben merre kell haladni azért, hogy a bevételeket maximalizálni lehessen.