Ha lehetőségünk van arra, hogy ellátogassunk Budapestre, mindenképp látogassunk meg néhány olyan különleges boltot, amelyek más városokban nem találhatóak meg. Egy hangszerbolt budapest szívében nem csak hatalmas népszerűségnek örvend, de olyan különleges termékeket is tart, amelyeket a zenészek szívesen megvásárolnak. Persze a választék minden esetben igen magas, ugyanis csak így lesz megfelelő forgalom. A szakemberek mindent megtesznek azért, hogy a legjobb tudásuk szerint szolgálják ki a vásárlókat, éppen ezért még arra is lehetőségünk van, hogy egy-egy zeneoktatáson is részt vegyünk. Természetesen az ilyen foglalkozások keretében nem csak a legújabb hangszerek kezelését és működését ismerhetjük meg, de esetlegesen még arra is választ kaphatunk, hogy egy-egy régi darab pontosan hogyan is működik, vagy éppen mi lehet a baja. Amennyiben pedig úgy döntünk, hogy mi magunk is veszünk egy hangszert, érdemes a számunkra legtökéletesebb darab mellett letennünk a voksunkat, hiszen így leszünk elégedettek és megfelelően profik.