Minden esetben, amikor nem megfelelő a tartásunk, előbb-utóbb komoly gerinc és derék fájdalommal találkozhatunk. A gyógytorna megoldás lehet erre a problémára, azonban minden esetben célzottan kell kezelni a fájdalmat. Ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy a hátunk az, amely fáj, vagy éppen a derekunk, ne adja isten a gerincük. Mivel elsőként szakemberhez kell fordulnunk ezzel a problémával, így a fájdalom gócpontja könnyedén és gyorsan megtalálható. Amint ezen túl vagyunk, jöhet a gyógytorna, amelyet a gyógytornászok segítségével tudunk elvégezni. Persze fontosak a rendszeres kezelések, valamint bizonyos esetekben az izom lazítások is, amelyeket néhány gyakorlati óra után akár otthon is könnyedén el tudunk végezi. A gyógytorna kapcsán mindig legyünk tisztában azzal a ténnyel, hogy ez a folyamat igen csak idő igényes, ennek köszönhetően pedig csak néhány hét eltelte után érezhetünk pozitív változást. A lényeg, hogy legyünk kitartóak, hiszen a gyógytorna az egyik legjobb gyógymód erre a problémára.