Gyermekeink számára igen csak fontos a fejlődés, éppen ezért, mielőtt megkezdik az iskolát, mindenképp térképezzük fel a tudását, valamint a fogékonyságát is az egyes tantárgyak iránt. Általában amikor a gyerekek az általános iskolát elvégzik, lehetőségük van egy úgynevezett nulladik osztály elvégzésére. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy amíg a nyolcadik osztály közben elkezdenek járni egy előkészítőre, amely igazából maga a nulladik osztály. Ezen foglalkozásoknak a legnagyobb előnye, hogy a gyerekek bele szoknak a szakközépiskolás környezetbe, valamint megismerkednek a leendő osztály társaikkal is. Így amikor megkezdik az új iskolában a tanulmányaikat, nem lesznek elveszve, valamint sokkal jobban fognak teljesíteni az első vizsgák alkalmával is. Az előkészítőn általában az alap feladatokat veszik át azokkal a tanárokkal, akik a későbbiek során is tanítani fogják őket. Ez nem csak abban segíthet nekik, hogy könnyebben beilleszkedjenek, hanem abban is, hogy a még lezáratlan tanulmányaikkal kapcsolatban jó eredményeket hozzanak.