Vannak olyan drága kövek, amelyek ritkaságuk miatt, igen drágák. Többek között ilyen a gyémánt is. Ára ellenére mégis igen kedvelt, hiszen nagyon mutatós és elegáns lehet egy olyan gyűrű, amelyet egy elegáns kő díszít. Persze a gyémánt esetében is több fajta szín és forma közül választhatunk, rengeteg termék van a piacon, amely ezen drágakőnek köszönhetően válik igazán széppé és elegánssá. A hölgyek esetében a leggyakoribb eset, amikor az eljegyzési gyűrűben található némi gyémánt, hiszen ez manapság a legdivatosabb ékszer. A foglalat egy fehér, esetlegesen sárga arany alap, ebbe kerül bele a drágakő. Általában a karika gyűrűben is található gyémánt, manapság igen kedvelt a frissen házasodók körében, hogy két féle aranyból készítettnek egyedi karikagyűrűket pontosan akkora méretben, amire szükségük van. Ennek köszönhetően pedig valóban egyedi és személyre szabott eljegyzés gyűrű jelezheti a házasságot a két fél között. Általában a készített gyűrű valamivel drágább, mint a már kész termékek, azonban mivel jó esetben egy életre szól, így érdemes rá áldozni.