Az otthoni edzés lényege, hogy minél előbb ugyanolyan hatást érjünk el a mozgással, mintha egy tréner segítségével egy edzőteremben töltenénk el néhány órát. Talán mára már az alap gépek közé tartozik a futópad is, amelyet egyre könnyebben szerezhetünk be az otthonunkba. Mivel a készülék nem foglal túl nagy helyet, így nincs hatalmas szobára szükség, akár egy lakásba is tökéletesen elférhet a készülék. Akár mechanikus, akár pedig elektromos változat mellett döntünk, biztosak lehetünk abban, hogy a megfelelő edzés mellett hamar láthatóak lesznek az eredmények. Amennyiben pedig elkészítünk egy olyan edzés tervet, amelyben folyamatosan láthatóak a fejlődés nyomai, akkor a kitűzött célunkat hamar elérhetjük. Ha fogyni szeretnénk, akkor mindenképp az a lényeg, hogy rendszeresség és folyamatos terhelés legyen az, amelyet szem előtt tartunk, hiszen a testünk a mozgásra először zsírégetéssel fog reagálni, majd ezt követően kezdődik meg az izom építés. Ha pedig úgy döntünk, hogy csak a nyolc órányi ülőmunka után szeretnénk magunkat kicsit átmozgatni, akkor mindenképp a futópadon való edzés lehet a megfelelő megoldás.