Az emberek többsége hajlamos mindent halogatni és az utolsó pillanatra hagyni, de ez nem minden esetben a legjobb döntés. Hiszen ha a kazánunk hibásodik meg a tél közepén, akkor napokra vagy hetekre is fűtés nélkül maradhatunk, ami nagyon kellemetlen lenne. Ezért, ha már valamilyen kisebb hibát is érzékelünk, akkor azonnal hívjunk szerelőt, nehogy nagyobb baj legyen. Persze érdemes lehet már nyáron megnézetni a kazánt, hogy még időben kiderüljön, ha nem működik megfelelően. És a fűtés szerelés nem egyszerű feladat, ezért mi soha ne álljunk neki, hanem minden esetben bízzuk szakemberekre. És ami még fontosabb, hogy soha ne halogassuk, mert nem csak meleg nélkül maradhatunk, de akár elkezdhet szivárogni is, ami nagyon balesetveszélyes. Ezért az ilyen jellegű dolgokat soha ne halogassuk, hanem minden esetben azonnal cselekedjünk és kérjünk segítséget. Persze azzal számolnunk kell, hogy télen a szezonban sokkal elfoglaltabbak a szakemberek, így nem biztos, hogy azonnal tudnak jönni, ezért mindig érdemesebb a nyári hónapokban elvégeztetni az ellenőrzéseket.