A pihentető és kényelmes alvás mindenkinek fontos, azonban ehhez mindenképp szükséges egy olyan ágy, amely minden szempontból kényelmes, és tökéletesen megfelel számunkra. A franciaágy lényegében egy olyan kétszemélyes ágy, amelynek köszönhetően mindkét fél tökéletesen tud pihenni, akár úgy is, hogy egymáshoz hozzá bújnak. A hagyományos kétszemélyes ágyakkal ellentétben a francia ágynak csak egy matraca van, ennek köszönhetően pedig nincsen semmi féle rés a fekvő felületek között. Persze a francia ágyak is több fajta típusban és méretben kaphatóak, függetlenül attól, hogy pontosan mi a legdivatosabb éppen. Sokan a hagyományos, fából készült megoldások mellett döntenek, míg mások inkább a modernebb, kovácsoltvas keretekre szavaznak. Ezen kívül persze a matrac kapcsán is igen nagy a választék, ráadásul az árak is igen kedvezőek, éppen ezért mindenki megtalálhatja a számára legtökéletesebb megoldást. Az egyedi méretek is legyártathatóak, de raktáron rengeteg standard méret közül választhatunk.