Egy lakóépület felújítása során a legfontosabb dolog, hogy előre meghatározott terv alapján hajtsuk végre az egyes munkafázisokat. Többek között a szigetelés folyamatát érdemes az utolsó fázisként elvégezni, hiszen ilyenkor már nem csak magát a szigetelést végzik el a szakemberek, hanem a ház újra színezését is. Ezt pedig csakis akkor ajánlott véghez vinni, amikor már minden egyéb munkálat készen van. Ha lehetőségünk van rá, az ablak csere legyen az, amivel kezdünk, hiszen ez okozza a legnagyobb koszt és port. Ezt követően ha szükséges, akkor alakítsuk ki a ház új belső elrendezését, ugyanis ezek után jöhet az újra vakolás, vagy éppen a belső festés. A szakemberek komplett tervet készítenek azzal kapcsolatban, hogy pontosan melyik munka folyamat után mi is következik, ezek alapján adják az árajánlatot is. Ha pedig már csak a színezés van hátra, érdemes a tereprendezést is megkezdeni, hiszen ebben az esetben az egész felújítási folyamat egyszerre lesz készen, ami a tulajdonosoknak mindenképp fontos lehet.