Azok a különleges fotók, amelyek mindenkit egy családi nyaralásra, vagy éppen egy jó kis bulira emlékeztet, nagyon jól mutatnak kinyomtatva. Míg a régebbi időkben maximum A4-es méretben volt erre lehetőség, mára már akár a vászonkép nyomtatás sem lehetetlen. Tulajdonképpen ez a fajta alapanyag ugyanúgy működik, mint mondjuk egy hagyományos papír, vagy éppen egy molinó anyag, hiszen tökéletesen megáll rajta a festék. Ami egyre divatosabb manapság, az a vászonképre nyomtatott, fekete fehér fotó, amely annak ellenére, hogy a régi idők emlékeit tükrözi, mégis nagyon modern és letisztult design-t hordoz magában. Ami mindenképp fontos, hogy a fekete-fehér fotók esetében vegyük azt figyelembe, hogy nem minden kép mutat jól ezzel az eljárással. Ami a legjobb, ha egy egyszerűbb, letisztult képet választunk, hiszen ennek köszönhetően biztosan mutatós lesz a végeredmény. Ha pedig egyes részek a képen színesek maradnak, valóban egyedi dekorációval büszkélkedhetünk a lakásunk falán. Ez általában portré esetében a szem, vagy éppen egy virág szokott lenni.